Bayanlardan Bayanlara Muhteşem Program

 Seyhan Müftülüğüne bağlı Kuran Kursu Öğreticilerinin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 15 Nisan Pazar akşamı Seyhan Kültür Merkezinde muhteşem bir program yaptı. 

  

 Yoğun ilginin gösterildiği programa kısa bir süre de olsa açılış konuşması yapmak üzere Seyhan Müftüsü Halil Uzun da katıldı.

Müftü Uzun “Programın tüm emek ve etkinlikleri Öğreticilerimizden çıktı. Şu salon gösteriyor ki gecenin geç saatinde olmasına rağmen Rasulullah aşkıyla kardeşlerimiz buraya geldiler Kardeşlik duygularını pekiştirmek için. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

 Protokole ve Koroya gül takdim eden Müftü Uzun’a da Koro Şefi ve Yeşilevler Karataş Kız Kuran Kursu Öğreticisi Kübra Söztutan bir demet gül ve çiçek takdim etti.

Konuşmasından sonra Müftü Uzun salondan ayrıldı. Elif Köksal’ın okuduğu Kur’an-ı Kerimle başlayan program Hacı Menekşe Hatun Kız Kuran Kursu öğrencisi Ayfer Börcek’in okuduğu 10 kıtalık İstiklal Marşı büyük beğeni topladı.

  

 

 6 yaşında ki  Didar Solak  isimli küçük kızın ilahisinden sonra  ney dinletisi sunuldu.

 

Günün konuşmasını Seyhan Vaizi Hatice Çerçi yaptı.

  

 Konuşmadan sonra Seyhan Müftülüğü Bayan İlahi Korosu dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sunucu Ayşe Karaburç’un sık sık hadis ve şiirlerle süslediği program dinleyicilerden tam not aldı. Bayan İlahi Korosu izleyicilere güzel bir ilahi sunarken, koronun şef yönetmeni Yeşilevler Karataş Kız Kursu Öğreticisi Kübra Söztutan’ın solo olarak okuduğu Sevdim Bin Kere İlahisi salonda duygulu anların yaşanmasına vesile oldu.

 

 Programı Yeşilevler Karataş kız Kuran Kursu Öğreticisi Kübra Söztutan ve yardımcısı Yeşilyuva Kuran Kursu Öğreticisi Ayşe Karaburç  yönetiminde Hz. Hatice Kuran Kursu Öğreticisi Esra Şirin, Barkal Durak Kuran Kursu Öğreticisi Meltem Algın,

 Yeniyeşilevler Kuran Kursu Öğreticisi Zehra Solak, Şehit Duran Kız Kuran Kursu Öğreticisi Zeynep Kurt Süt, Doğrular Kuran Kursu Öğreticisi Fatma Betül Eroğlu, Kıbrıs Şehitleri Kuran Kursu Öğreticisi Elif Nur Yatkın,

 Yeşiloba Afetevleri Kuran Kursu Öğreticisi Zehra Büyük, Hacı Müfit Kuran Kursu Öğreticisi Zeynep Mümteha Hoplamaz, Mithatpaşa Kuran Kursu Öğreticisi Hacer Tokdemir ve Gökoğlu Kuran Kursu Öğreticisi Merve Esra Şirin yaptılar.

 Ney dinletisi, Hz. Peygambere Mektup ve Hacı Fatma Feride Hatun Kız Kuran Kursu Öğreticisi Rabia Hasanoğlu’nun yazıp yönettiği Ensar Muhacir Kardeşliği ve Van Depremi konulu iki perdelik piyes de beğeniyle izlendi.

 

 Program sonunda çeşitli kitaplar, gül motifli hadis kartelası ve güller katılımcılara hediye edildi.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   12082 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın