Yaz Kuran Kursları EHYS Sistemine Giriş İşlemleri ve Öğrenci Kayıtları

 

Sisteme giriş yapıp şifre edinebilmek için öncelikle kullanılabilir bir e mail adresinizin bulunması gerekmektedir. Diyanet işleri Başkanlığı Eğitim hizmetleri Yönetim Sistemi adresi kullanılarak ehys şifresi alınabilmektedir.

NOT: Öğrenci kayıtlarının tamamı Cuma günü öğleden sonraya kadar girilip onay verilebilecektir.Onay verilditen sonra öğrenci girişi yapılamamaktadır. Dikkat edelim. 

http://ehys.diyanet.gov.tr/

  

http://ehys.diyanet.gov.tr/ Adresine girip gelen ekranda Yeni kullanıcı sekmesine tıklanır.

Gelen ekranda Aktivasyon maili gönder satırına kullandığınız bir mail adresi yazarak Aktivasyon maili gönder butonuna tıklayınız.

Daha sonra kullandığınız mail adresine girerek Kullanıcı Kayıt işlemi konulu mail açılır.

Açılan ekranda Hesabınızı aktive etmek için buraya tıklayın linkine tıklayın.

 

Yeni Kullanıcı Kayıt ekranında gerekli kimlik bilgilerini girerek Kullanıcı kayıt butonuna tıklanır. Burada belirleyeceğiniz parola unutmayacağınız bir parola olması gerekmektedir.

 

İşlemin tamamlanmış olması için işlem sonunda yukarıdaki ekranın gelmesi gerekmektedir. İşlem Başarılı ekranının gelmesiyle Sisteme kaydınız yapılmış demektir.

Sisteme kayıt yapıldıktan sonra http://ehys.diyanet.gov.tr/ adresine girerek gelen ekranda Kullanıcı adı bölümüne TC kimlik numaranızı Parola kısmına ise daha önce oluşturmuş olduğunuz parolayı yazıp güvenlik kodunu da girdikten sonra giriş butonuna tıklayınız.

Sisteme giriş yapıldıktan sonra üst sol köşede buluna Yaz Kuran Kursu işlemleri sekmesinin üzerine geldikten sonra öğretici ve kursiyer işlemleri butonuna tıklanır.

Açılan ekranda sağ tarafta bulunan Kursiyer işlem butonuna tıklanır.

 

Gelen ekranda TC kimlik no satırına öğrencinin TC kimlik nosu yazılarak kursiyer kuru seçilip ekle butonuna tıklanır. Sistem yoğunluğundan dolayı bu işlemin gerçekleşmesinde sorun yaşanabilir. Tekrar tekrar denemek gerekebilir.

 

Ekle butonuna tıkladıktan sonra yukarıda görüldüğü gibi TC numarası sistemde kayıtlı değildir gibi bir uyarı gelecektir. Bu ekranda tamam butonuna tıkladıktan sonra sol üst köşede yeni öğrenci butonuna tıklayarak kayıt işlemine devam ediliir.

 

Yeni Öğrenci butonuna tıklandıktan sonra açılan ekranda üst tarafta buluna TC Kimlik No satırına Öğrenci TC kimlik no yazılarak sorgula butonu tıklanıp Öğrenim durumu da işaretlenerek kaydet butonuna tıklanır.

Kaydet Butonuna tıklandıktan sonra yukarıdaki ekranda öğrenci başarılı bir şekilde kaydedildi ekranının çıkmasıyla işlem gerçekleşmiş olmaktadır. Tekrar öğrenci kaydetmek için aynı yolu tekrar kullanmak gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   125556 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın